Dovolená díl I. Cesta na Šumavu 2015

Po letech jsem dostal direktivně dovolenou tzv. celozávodní dovolená . A dokonce jsme měli dovolenou oba . Takže jsme naložili nové auto , sebe a děti a hurá na toulání se směr Šumava. Cestou jsme navštívili pár krásných měst , míst něco kempů a nakonec skončili na Šumavě kempu Antýgl . Kde jsem jako mládě stanoval pod celtou při svém velkém vandru po Šumavě . Těsně po stržení drátů na hranici .

Cestou jsme přibrzdili v Náměšti nad Oslavou , byli tam kolotoče 😉 . Do večera jsme zvládli ještě Telč , procházku centrem . Nakouknout do zámku a pak hledat kemp. Našli . Byl super . Ondra ráno imitoval že mu byla zima celou noc. Tak rozmrzal pod spacáky než jsme vše zabalili a naložili. Další noci Ondra dostal i můj spacák a mně zůstala deka ….. tož šlo to 😉 Další dny nás čekal Český Krumlov a kempování u Vltavy . Potom Třeboň , památník Jana Žižky a už hurá Šumava . Trochu jsme se prošli u Lipna …. vypadalo to jako moře , foukalo , vlny , jachty . Na břehu hotely jak na riviéře …. kde že stará Šumava je ??? Pryč .

Objeli jsme Lipno a konečně se blížili cíli cesty . Projeli jsme přes Modravu a pár podobných destinací , kde o klasickou šumavskou chalupu nezakopnete …….. pokrok . Naštěstí Antýgl byl nezměněn . Jen ta cesta byla krásně nová a provoz velký , jako již u nás všude. Na Antýglu jsme strávili dvě noci. Koupali se v potoce ( ledový ) prošli se kolem Vydry . Já si udělal výšlap mimo trasy a trošku mně to připomnělo Šumavu před 20 lety , trošku .

Cestou domů jsme navštívili Prachatice a Pelhřimov. Poslední noc jsme strávili v kempu za Prachaticemi . Holky si prosadili chatičku .

Cesta domu byla taková dobrodružná …. objížďky , objížďky a když jsem chtěl vyzrát nad objížďkami tak jsme se zacyklili do jiných objížděk .