BESKYDY 15. – 16.2. 2014

Valmez – Huštýn – Krátká – Dlouhá – Velký Javorník – Malý Javorník – Pindula

V sobotu ráno jsme dorazili do Valmezu. Keny si v Kauflandu koupil jídlo na víkend a já snídani. Koupil jsem si anglický rohlík, zvláštní že ve Valmezu to dělají na sladký rohlík. Procházkovým tempem  jsme přešli město a vyzvedli třetího do party. Po vítacím rituálu jsme vyrazili směr hřebenovka z  Valmezu směr Velký Javorník. Hezčí počasí jsme si nemohli přát. Sluníčko, no prostě jaro v únoru. Drželi jsme se žluté značky, vyprávěli si a na konci vesnice jsme zjistili že na žluté značce již nejsme. Tak jsme se drželi směru …. do kopce a přes pole, role,oklikou přes modrou a „Kenyho zkratkou“ a posléze na hřebenu opět potkali žlutou.

Dosti často jsme se kochali výhledy směrem do Rožnovského údolí nebo směr Štramberk. Opět nás neopustil silný vítr, dokonce někdy pomáhal do kopce 😉

Nikdy jsem nečekal že na Beskydsku potkám 20km hřebenovku. A přece, pořád je co objevovat.

Na večer jsme zakotvili u studánky Jičínka. Osvěžili své kuchařské umění, povečeřeli  a poohlédli se po noclehu. Vyzkoušel jsem svou novou Hamaku vlastní výroby. Ráno jsme vyrazili směr Malý Javorník. Z kopce jsme koukli a zamávali na našeho kamaráda co poklízel u svého srubu po initě. Potom jsme už jen sešli na Pindulu. A pak hurá domů…….

FOTO procházka